جلوگیری از فرود هواپیمای حامل کمک های انسانی ایران در جیبوتی

© Fotolia / Borna_Mirیادداشت حسن تفاهم ایران و هند در باره توسعه بندر چابهار
یادداشت حسن تفاهم ایران و هند در باره توسعه بندر چابهار - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک هواپیمای متعلق به جمعیت هلال احمر ایران که حامل کمک 20 تنی بشردوستانه به مردم یمن بود، نتوانست مجوز فرود در جیبوتی را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری "ایرنا"، محمد شهاب الدین عراقی معاون امور بین المللی جمعیت هلال احمر ایران با بیان این که این هواپیما هفته گذشته به جیبوتی پرواز کرده بود، اظهار داشت: "با وجود هماهنگی های به عمل آمده با سازمان ملل متحد و برنامه جهانی غذا، بازهم اجازه فرود هواپیما در جیبوتی صادر نشد".
نماینده جمعیت هلال احمر ایران گفت که این هواپیما اکنون در بندر چابهار فرود آمده است، و افزود: "در حال حاضر رایزنی های مجدد برای اخذ مجوز فرود این هواپیمای حامل کمک های بشردوستانه در جیبوتی در حال انجام است".

یادآور می شود ائتلاف کشور های عربی به رهبری عربستان سعودی از 26 ماه مارس عملیات نظامی موسوم به "طوفان قاطعیت" را علیه نیروهای حوثی در یمن و در حمایت از عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور سرنگون شده و فراری این کشور اجرا کرده است.هدف این عملیات وادار کردن حوثی ها به بازگرداندن هادی به قدرت است. با وجود اعلام پایان عملیات "طوفان قاطعیت" ، حملات هوایی ائتلاف کشور های عربی در یمن از اواخر آوریل با نام عملیات "احیای امید" ادامه یافته است.
طبق اطلاعات سازمان های بین المللی تا کنون بیش از 1250 نفر از ساکنان یمن کشته شده اند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала