شورش نظامیان اوکراینی

© Sputnik / Evgeny Kotenkoنظامیان اوکراین
نظامیان اوکراین - اسپوتنیک ایران
Telegram
نظامیان اوکراینی مثل گدا بی سرپرست هستند.

صدها  نظامی اوکراینی  در پادگان « یاوروفسکی»  در حومه « لفوف» (غرب اوکراین)  که هم اکنون  رزمایش مشترک  نظامیان اوکراینی و آمریکایی در آنجا جریان دارد دست به شورش زدند.  به نوشته  رسانه های اوکراینی ، سربازان پست ها را محاصره کردند.

هم صحبت  نشریه گفت: «  افراد را دو هفته پیش  به خدمت فرا خواندند ، اما تا کنون  مثل گدا  بی سرپرست هستند.  مردان گله می کنند  که هیچ کاری به کار آنها ندارند. آنها نمی خواهد بیکار بنشینند اما طی 14 روز  فقط 10 گلوله شلیک کردند.  فرماندهان بدشواری  نظامیان خشمگین را آرام می کنند.  این  اتفاق  در زمان رزمایش  آمریکا — اوکراین با شرکت  نظامیان  گارد ملی اوکراین رخ داده است».

در وزارت دفاع اوکراین از  تفسیر این خبر خودداری ورزیدند.

مقامات اوکراین از ماه آوریل سال گذشته عملیات قهری در منطقه دنباس در شرق این کشور برای سرکوب ناراضیان از تغییر حکومت در کییف  به شکل کودتا را آغاز کرده اند که طبق آخرین آمار سازمان ملل باعث در جریان آن بیش از 6 هزار نفر کشته شده اند.

مردم دنباس (متشکل از استان های دونتسک و لوهانسک) نیروهای مسلح تشکیل داده و در برابر ارتش اوکراین مقاومت می کنند.

مساله حل و فصل بحران اوکراین در چارچوب های گوناگون از جمله در چارچوب گروه تماس در مینسک با میانجیگری روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا و دیدار سران  روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان (موسوم به گروه نورماندی) مورد بحث قرار می گیرد اما این بحران با وجود حصول توافقاتی در مینسک، پایتخت بلاروس در ماه فوریه امسال هنوزرفع نشده چون دولت اوکراین از اجرای این توافقات امتناع ورزیده است.

اجرای اصلاحات در قانون اساسی اوکراین و همچنین تصویب قانون دائمی درباره موقعیت حقوقی خاص برخی از نواحی استان های دونتسک و لوهانسک اوکراین از جمله مهم ترین اصول در توافقات ماه فوریه در مینسک هستند. در این توافقات گفته می شود تمرکز زدایی در اوکراین باید از طریق حصول توافق با نمایندگان این نواحی شرق اوکراین صورت بگیرد اما مقامات کییف می گویند قصد ندارند با آنها گفتگو کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала