خشم جنگ دیدگان روسیه به خاطر فراموشکاری تاریخی اتحادیه اروپا

© AP Photo / Efrem Lukatskyخشم جنگ دیدگان روسیه به خاطر فراموشکاری تاریخی اتحادیه اروپا
خشم جنگ دیدگان روسیه به خاطر فراموشکاری تاریخی اتحادیه اروپا - اسپوتنیک ایران
Telegram
اکثریت اتباع فرانسه و آلمان معتقدند نیروهای مسلح آمریکا در آزاد سازی کشور های اروپایی از فاشیسم دارای نقش کلیدی بوده اند.

بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده توسط آژانس بریتانیایی«ICM Research»، حدود 61 درصد اتباع فرانسه و 52 درصد اتباع آلمان عملیات ارتش آمریکا را مهم ترین عملیات برای آزاد کردن اروپا از فاشیسم دانسته اند. در بریتانیا 14 درصد مردم از چنین عقیده ای پیروی می کنند و 46 درصد معتقدند ارتش بریتانیا، کشور آنها دارای نقش کلیدی در نبردهای جنگ جهانی دوم بوده است. در مجموع 43 درصد اتباع فرانسه، آلمان و بریتانیا نیروهای مسلح آمریکا را دارای نقش کلیدی در آزاد سازی کشور های اروپایی از فاشیسم می دانند و فقط 13 درصد نظر خواهی شدگان نقش تعیین کننده اتحاد شوروی در پیروز بر فاشیسم در جنگ جهانی دوم را قبول دارند.
چنین کم حافظگی و فراموشکاری تاریخی اروپاییان معاصر، جنگ دیدگان روسیه را خشمگین کرده است.

نقشه کره زمین - اسپوتنیک ایران
بی اطلاعی ساکنان کشور های شرکت کننده در جنگ جهانی دوم از نقش شوروی

ایگور پولیشوک، یکی از شرکت کنندگان در جنگ کبیر میهنی مردم شوروی با چشمان اشک آلود گفت:"تنفرانگیز است. دردناک و تلخ است! 70 سال گذشته و زمین فراموش کرده که چه کسانی آنرا از شرفاشیسم نجات داده است".

سازمان اجتماعی روسی "کودکان محاصره 900 روزه" نیز به خاطر نتایج نظرسنجی در اروپا خشمگین است. به عقیده جنگ دیدگان روسی ، چنین بی اطلاعی اروپاییان ثمره اطلاع رسانی غلط درباره رویدادهای تاریخی در جهان است.
یادآور می شود که ارتش شوروی طبق ارزیابی های گوناگون تقریبا 50 درصد خاک اروپا بدون احتساب بخش اروپایی خاک خود را از نیروهای فاشیستی آزاد کرده و تلفات آن در مقایسه با متفقین به مراتب بیشتر بوده است. جمعیت 16 کشورمستقل اروپایی که ارتش شوروی از شر نازی ها آزاد کرد، در مجموع بیش از 120 میلیون نفر بود. ارتش سرخ همچنین در آزادی سازی 6 کشور دیگر اروپایی نیز به همراه متفقین شرکت داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала