ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دهقان: ادامه مذاکرات امکان توافق نهایی درباره برنامه هسته ای ایران را به وجود می آورد

© Sputnik / Stanislav Filippov/POOL / ورود به گالری تصاویرمذاکرات
مذاکرات - اسپوتنیک ایران
سرتیپ حسین دهقان، وزیر دفاع ایران معتقد است روند مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران امکان تدوین توافقنامه نهایی و جامع پیرامون این مساله را به وجود می آورد.

وزیر دفاع ایران در سخنرانی خود در چهارمین کنفرانس امنیتی در مسکو گفت کشور وی مذارکرات با کشورهای عضو گروه"1+5" میانجیان بین المللی را بطور منطقی، مدلل و معقول به پیش برده و همزمان به همکاری خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه داده است. ادامه این مذاکرات می تواند اساسی برای تدوین توافق جامع شود.
یادآور می شود ایران و گروه"1+5" میانجیان بین المللی (روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین ، فرانسه و آلمان) روز دوم آوریل در لوزان سوئیس درباره تدوین یک توافقنامه جامع درباره برنامه هسته ای ایران به توافق سیاسی دست یافتند. دو طرف از جمله درباره توقف کار دو سوم ظرفیت های غنی سازی اورانیوم ایران طی ده سال به توافق رسیدند و همچنین تهران متعهد شد تمام برنامه های غنی سازی خود را طی 25 سال تحت کنترل بین المللی قرار دهد.
ایران و گروه"1+5" قصد دارند روز 30 ژوئن سال 2015 کار تهیه توافقنامه جامع و نهایی را در خصوص برنامه هسته ای ایران به پایان برسانند. آمریکا و اتحادیه اروپا اعلام کرده اند که در صورت اجرای توافقات حاصله، تحریمات علیه ایران را لغو خواهند کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала