امیر عبداللهیان: ایران پیشنهادی برای حل بحران یمن دارد

© Sputnik / Alexander Natruskin / ورود به گالری تصاویرایران
ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران با اشاره به تلاش برای پایان درگیری در یمن تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران طرحی برای حل این بحران دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حسین امیر عبداللهیان در حاشیه سفر به کویت برای حضور در اجلاس کمک به سوریه با اشاره به اینکه ایران به دنبال رسیدن به همکاری با عربستان برای پایان دادن به بحران در یمن است، گفت: تهران طرحی برای پایان دادن به این‌ درگیری‌ها دارد.

بنابرگزارش الحیات، امیر عبداللهیان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تهران با ریاض برای رسیدن به راه حل در یمن تلاش می‌کند، گفت: «ما تلاش می‌کنیم».

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تهران طرحی هم در این زمینه دارد یا خیر، اظهار داشت که "ما طرحی در این زمینه داریم".

امیر عبداللهیان در جمع خبرنگاران در کویت از تمام طرف‌های یمنی خواست که با توقف درگیری‌ها به میز مذاکرات بازگردند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران با اشاره به اینکه برای رسیدن به راه حل سیاسی باید عملیات نظامی فوراً متوقف شود، افزود: بلافاصله پس از این باید گفت‌وگوهای سیاسی میان طرف‌های یمنی آغاز شود.

وی با اشاره به نگرانی تهران از حملات به یمن تاکید کرد که ایران تمام تلاش‌ها و کمک‌های لازم را برای پایان دادن به درگیر‌ی ها در یمن و رسیدن به آرامش در این کشور انجام می دهد.

یمن - اسپوتنیک ایران
چرا یمنی ها پاسخ حملات سعودی ها را نمی دهند
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала